Alan Wake - Předloha

Slíbil jsem, že někdy napíšu článek o Davidovi. To jsem taky udělal a tak se teď můžete dozvědět něco o filmovém režisérovi, producentovi a scénáristovi, který inspiroval tvůrce her – tedy určitě Remedy. David Lynch se narodil 20.1.1946 ve městě Missoula v severoamerické Montaně. Jeho otec byl věděcký pracovník amerického ministerstva zemědělství. Ve virginské Alexandrii vystudoval David střední školu, poté studoval malířství až nakonec přešel k Pensylvánské Akademii výtvarných umění ve Filadelfii. 

Kolem roku 1965–1969 natočil svůj první čtyřminutový snímek – „Six Figures Getting Sick“, potom druhý už trošku delší, pětiminutový snímek – „Alphabet“. 

Na konci šedesátých let 20. století David Lynch získává stipendium Amerického filmového institutu. Díky tomu natočil další krátky snímek, ale netrvalo dlouho a vytvořil celovečerní černobílý film – „Mazací hlava“. 

Kromě filmů se David věnuje i výtvarnému umění. Takhle to pokračovalo dále až se nakonec stal David jako jeden z nejznámějších filmových režisérů který točil spíš brutální filmy s dávkou sexu.